[ZDJĘCIA] W środę, 23 listopada, w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, odbyło się spotkanie z Honorowymi Dawcami Krwi. Nie zabrakło odznaczeń osób, które regularnie oddają krew oraz przemówień zgromadzonych gości. Całą uroczystość przypieczętowały występy artystyczne.
– W bieżącym roku do Klub HDK przy PCK w Stalowej Woli zapisało się 61 nowych krwiodawców, w tym kilka kobiet. Jest to jeden z największych klubów HDK PCK na Podkarpaciu i w kraju. Oprócz tego w Stalowej Woli działa klub HDK PCK przy Miejskim Zakładzie Komunalnym, który liczy 32 członków. Klub ten również realizuje różne dodatkowe działania związane z promocją honorowego krwiodawstwa, czy pomocą dla potrzebujących. Cieszy fakt, że z roku na rok wzrasta liczba dawców, a tym samym ilość oddanej krwi. W 2011 roku oddaliśmy 1641 litrów krwi, w 2012- 1763, w 2013- 1912, w 2014- 2214, w 2015- 2318,a w 2016 roku, na dzień 31 października, jest już 2200 litrów- mówił podczas uroczystości Antoni Kłosowski, prezes zarządu rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Stalowej Woli.
PCK w Stalowej Woli skupia 650 czynnych dawców krwi, w tym 65 kobiet. Do 31 października bieżącego roku krew oddały 444 osoby.
Podczas uroczystości wyróżnionych i odznaczanych zostało 140 zasłużonych honorowych dawców. – Krew to największy dar, który jest w nas, a państwo oddajecie go dla drugiego człowieka. Chciałbym zapewnić w imieniu samorządu Miasta Stalowej Woli, że krwiodawcy są, byli i będą dla nas najważniejsi – tak krwiodawcom dziękował prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.