[ZDJĘCIA] 21 czerwca odbyła się impreza pszczelarska na której oprócz skosztowania miodu można było także posłuchać skocznej muzyki ludowej.
O 16.00 przy Domu Kultury w Jelnej, gdzie miała miejsce prezentacja sprzętu pszczelarskiego wszyscy mogli zasmakować słodkiej ambrozji a także zakupić słoik ciemnego miodu gryczanego, jasnego lipowego, wielokwiatowego i wielu innych ekologicznych wyrobów pszczelarskich.
Oprócz słodkości dla ciała było coś i dla ucha. Występy artystyczne dali: „Mały Folk-Band” z Łętowni i „Viola” z Chodaczowa. Czas umilała także: kapela z zespołem wokalnym „Olszynka” z Biedaczowa oraz kapela i zespół wokalny „Złoty Potok” z Jelnej. Wesoło zagrał wszystkim również Kacper Kuraś, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Harmonijek Ustnych „Hakam”. Jako ostatni wystąpił Blok Wokalny prowadzony przez Magdalenę Czechowicz. Impreza zakończyła się późno po festynie.
Miodobranie zorganizował: Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie, Koła Pszczelarzy w Leżajsku i Nowej Sarzynie oraz Stowarzyszenie „Złoty Potok”. Sponsorem była Grupa Żywiec S.A. – Browar w Leżajsku.
One Comment
andrzeju
Miody to się lały wieczorem na festynie 😀